sacokhan

sacokhan
Flick Fan - 12 Film Ratings
Member Since: 17 Nov 2011
Location: Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

89 45% Rango (2011) - Rated 06 Jan 2012
"I really liked the artistic scenes of the movie, and some conversation are really awesome:) very philosophical."
88 37% The Green Mile (1999) - Rated 17 Nov 2011
"This movie did really transfer the world of The Green Mile in my mind to the movie scene."
90 62% The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) - Rated 17 Nov 2011
98 95% Taxi Driver (1976) - Rated 17 Nov 2011
"One of my all-time favorite. The movie shows a disturbed taxi driver who cannot sleep at nights. And you have to watch further, if you wonder it!"
60 8% Beethoven (1992) - Rated 17 Nov 2011
70 20% Rocky (1976) - Rated 17 Nov 2011
82 29% Edward Scissorhands (1990) - Rated 17 Nov 2011
"The emotions."
95 87% The Blues Brothers (1980) - Rated 17 Nov 2011
"So cool!"
60 8% Wanted (2008) - Rated 17 Nov 2011
"I loved the action scenes and Jolie, nothing more..."
90 62% Mulholland Drive (2001) - Rated 17 Nov 2011
"Hard to guess, hard to understand, easy to be shocked, easy to love it."