sand_trigger

sandtrigger
Movie Buff - 477 Film Ratings
Member Since: 16 Aug 2013
Location: UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

83 92% Frozen Planet (2011) - Rated 18 Aug 2013
53 7% Night at the Museum (2006) - Rated 18 Aug 2013
83 92% Network (1976) - Rated 18 Aug 2013
65 18% High Tension (2003) - Rated 18 Aug 2013
"The film's a pretty fun horror/slasher, don't expect any profound concepts(some have said it relates to sexualisation) or character studies. It's not as ground breaking as other's have made and is further let down by its groan-inducing twist."
75 49% The Interrupters (2011) - Rated 17 Aug 2013
75 49% Starship Troopers (1997) - Rated 17 Aug 2013
67 21% The Wedding Singer (1998) - Rated 17 Aug 2013
50 6% Freaky Friday (2003) - Rated 17 Aug 2013
60 13% Scary Movie (2000) - Rated 17 Aug 2013
70 31% Jay and Silent Bob Strike Back (2001) - Rated 17 Aug 2013