sergrobber

Recent Ratings
Check out sergrobber's...
3 1% | Gotti (2018) - Dec 12, 2019 |
100 98% | Arrival (2016) - Dec 12, 2019
"Pros: beautiful; ending; Amy Adams; direction; SFX/cinematography; screenplay"
|
82 37% | Ad Astra (2019) - Dec 12, 2019
"Pros: Brad Pitt; Tommy Lee Jones; unique take on space Cons: painfully slow; too much narration"
|
70 24% | Yesterday (2019) - Dec 12, 2019
"Pros: Patel/James chemistry; Beatles songs; Lennon tribute Cons: jumbled plot; too much Kate McKinnon; not enough Beatles songs"
|
84 41% | Zombieland: Double Tap (2019) - Dec 12, 2019
"Pros: Great returning cast (esp. Eisenberg/Harrelson); Zoey Deutch; very funny Cons: Largely a retread of original (that works!); Breslin/zombies shoehorned into overall story"
|
41 4% | X-Men: Dark Phoenix (2019) - Dec 12, 2019
"Pros: Sophie Turner; Fassbender; SFX Cons: plot structure; bad villains; Lawrence mailing it in; dialogue"
|
81 33% | Us (2019) - Dec 12, 2019
"Pros: Nyong'o; social class allegory Cons: not very scary; doesn't work as a literal story"
|
65 17% | The Upside (2019) - Dec 12, 2019
"Pros: Hart/Cranston Cons: clichéd & preachy"
|
61 11% | Terminator: Dark Fate (2019) - Dec 12, 2019
"Pros: action scenes/setpieces; Gabriel Luna; Linda Hamilton; funny Arnold Cons: dialogue/plot; contrived conflict between Davis/Hamilton"
|
87 54% | Spider-Man: Far from Home (2019) - Dec 12, 2019
"Pros: Holland/Gyllenhaal; coda on MCU phase 3; credits scenes Cons: formulaic"
|