sersmith

sersmith
Flick Fan - 44 Film Ratings
Member Since: 07 Jun 2006
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

75 56% Antz (1998) - Rated 14 Aug 2007
30 9% Sky High (2005) - Rated 14 Aug 2007
65 38% Paycheck (2003) - Rated 14 Aug 2007
85 82% Ghost in the Shell 2: Innocence (2004) - Rated 14 Aug 2007
80 67% The Triplets of Belleville (2003) - Rated 14 Aug 2007
"great soundtrack, brilliant animation. with a kind of hand drawn feel that is reminiscent of pre-code days."
60 30% Elephant (2003) - Rated 14 Aug 2007
82 73% The Man with Two Brains (1983) - Rated 14 Aug 2007
85 82% Shaun of the Dead (2004) - Rated 14 Aug 2007
"was ready to just dismiss it, but after giving it 10 minutes, i couldnt turn away. very clever and a nice mix of horror and humor."
83 76% Octopussy (1983) - Rated 14 Aug 2007
60 30% Our Man Flint (1966) - Rated 14 Aug 2007
"silly fun and super slick....tons of great one liners."