sharon64

sharon64
Flick Fan - 13 Film Ratings
Member Since: 17 Dec 2008
Location: Dublin, Dublin, Ireland
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

80 42% Burn After Reading (2008) - Rated 05 Jan 2009
90 61% Backdraft (1991) - Rated 05 Jan 2009
34 11% Papillon (1973) - Rated 18 Dec 2008
80 42% Dracula (1992) - Rated 18 Dec 2008
99 96% The Shawshank Redemption (1994) - Rated 17 Dec 2008
"My favourite film of all time, for anyone going through a tough time I would recommend it. The story of one man's ability to rise above the prison's walls and keep hope in his heart."
95 76% Meet the Parents (2000) - Rated 17 Dec 2008
"Robert de Niro shines in this movie as the update Dad, The sign of a true actor is the ability to do comedy"
98 88% Pulp Fiction (1994) - Rated 17 Dec 2008
60 19% Kindergarten Cop (1990) - Rated 17 Dec 2008
90 61% Planes, Trains and Automobiles (1987) - Rated 17 Dec 2008
95 76% Napoleon Dynamite (2004) - Rated 17 Dec 2008