Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
shervinaria8

Movie Buff - 479 Film Ratings

Member Since: Jan 5, 2018

Location: Iran

Bio: Grapgic Designer
more Recent Ratings
85 73% Brawl in Cell Block 99 (2017) - Jan 12, 2018
58 2% Baywatch (2017) - Jan 12, 2018
65 9% American Ultra (2015) - Jan 12, 2018
75 34% American Made (2017) - Jan 12, 2018
85 73% American History X (1998) - Jan 12, 2018
"one of the best stories about the history of racism, i'm not living in american but I understand this in my geographic region, Iran In my homeland, racism is not limited to the blackness of the skin. Rather, it's the religions they want"
60 2% Criminal (2016) - Jan 11, 2018
89 80% The Fighter (2010) - Jan 08, 2018
78 49% Ex Machina (2015) - Jan 08, 2018
85 73% American Hustle (2013) - Jan 08, 2018
72 33% Three Kings (1999) - Jan 07, 2018