Snubs

snubs
Flick Fan - 22 Film Ratings
Member Since: 12 Sep 2007
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

98 65% The Usual Suspects (1995) - Rated 13 Sep 2007
"Watch this right now. Go. Watch. Now. Stop reading."
97 61% L.A. Confidential (1997) - Rated 13 Sep 2007
"Too bad Black Dalia wasn't more like this. Awesome."
99 70% Heat (1995) - Rated 13 Sep 2007
"Again, Natalie Portman puts forth an excellent, if brief, performance. And I always love me a Michael Mann picture."
100 86% Léon: The Professional (1994) - Rated 13 Sep 2007
"Fantastic. And Natalie Portman's best performance I've seen."
95 54% Meet Joe Black (1998) - Rated 13 Sep 2007
"It's got Sir Hopkins. And one of the best soundtracks ever. And the movie itself is good too."
75 11% Fantastic Four (2005) - Rated 13 Sep 2007
"Entertaining. Pretty much."
90 29% Maverick (1994) - Rated 13 Sep 2007
"Gotta love Bret Maverick."
92 40% A History of Violence (2005) - Rated 13 Sep 2007
"Holy crap people die in this movie."
90 29% Spider-Man (2002) - Rated 12 Sep 2007
"Bruce Campbell made this movie."
93 47% Sky Captain and the World of Tomorrow (2004) - Rated 12 Sep 2007
"It's stupid the amount of awesome in this movie."