sonovagun

sonovagun
Movie Buff - 101 Film Ratings
Member Since: 17 Oct 2007
Location: Brooklyn, New York, USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Musician, Irish, Drinks, Fun.

more Recent Ratings

10 6% The Devil Wears Prada (2006) - Rated 17 Oct 2007
"girly fashion film...boring"
80 97% The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) - Rated 17 Oct 2007
"9 thumbs up. the ending is so feel good you will almost soil yourself"
80 97% Spirited Away (2001) - Rated 17 Oct 2007
"Great!! trippy animated tale with ghosts and stuff...see it!!"
65 78% Pan's Labyrinth (2006) - Rated 17 Oct 2007
"Trippy and dark I loved it 6 thumbs up!!"
65 78% Crouching Tiger, Hidden Dragon (2000) - Rated 17 Oct 2007
"Beautiful movie!!"
60 71% Shaun of the Dead (2004) - Rated 17 Oct 2007
"Hilarious and gruesome!! Watch it!!"
40 36% Lost in Translation (2003) - Rated 17 Oct 2007
"austere , cold, bleak, mediocre"
40 36% Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004) - Rated 17 Oct 2007
"dark weird and kind ok....just ok"
65 78% Munich (2005) - Rated 17 Oct 2007
"Yeah!!"
70 86% To Kill a Mockingbird (1962) - Rated 17 Oct 2007
"Must see classic"