sophos

sophos
Movie Buff - 239 Film Ratings
Member Since: 25 Jul 2012
Location: London, UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: film student with ambitions to be a director of feature films

more Recent Ratings

85 88% Full Metal Jacket (1987) - Rated 10 Sep 2012
75 60% Touching the Void (2003) - Rated 10 Sep 2012
80 76% They Shoot Horses, Don't They? (1969) - Rated 10 Sep 2012
85 88% Safety Last! (1923) - Rated 10 Sep 2012
75 60% Addams Family Values (1993) - Rated 10 Sep 2012
80 76% Catfish (2010) - Rated 10 Sep 2012
70 45% 28 Days Later (2002) - Rated 10 Sep 2012
65 34% Scent of a Woman (1992) - Rated 10 Sep 2012
85 88% Pulp Fiction (1994) - Rated 10 Sep 2012
75 60% Let the Right One In (2008) - Rated 10 Sep 2012