Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
sprfede

Movie Buff - 386 Film Ratings

Member Since: Jul 31, 2018

Location: Santiago, Chile

Bio: Who’m’s’t’ve?
more Recent Ratings
75 64% I'm Thinking of Ending Things (2020) - Nov 08, 2020
65 40% A Rainy Day in New York (2019) - Aug 02, 2020
80 75% A Bigger Splash (2015) - Jul 22, 2020
70 51% Shirley (2020) - Jul 16, 2020
45 18% Never Rarely Sometimes Always (2020) - Jul 16, 2020
"I like the concept, the acting and there are a few great scenes, but overall the film is extremely one-dimensioned, and has a lot of dead time. Not gonna blame it entirely on the editing, but the cutting did seem to lack purpose and stay overly long on irrelevant shots. Seemed a little indulgent a project. "
85 85% The Witch (2016) - Jul 07, 2020
80 75% Volver (2006) - Jun 29, 2020
25 3% Velvet Buzzsaw (2019) - Jun 29, 2020
75 64% Little Miss Sunshine (2006) - Jun 29, 2020
90 93% Little Women (2019) - Jun 22, 2020