suvro

suvro
Flick Fan - 31 Film Ratings
Member Since: 26 Jan 2013
Location: Kolkata, West bengal, India
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I am a student of Editing in a film school.I worked as a producer cum RJ & as a copy editor before..

more Recent Ratings

89 30% Charlie and the Chocolate Factory (2005) - Rated 27 Jan 2013
100 91% Toy Story 3 (2010) - Rated 27 Jan 2013
"excellent movie, featuring ultimate destiny for Woody & Co."
99 77% Full Metal Jacket (1987) - Rated 27 Jan 2013
55 8% Kindergarten Cop (1990) - Rated 27 Jan 2013
98 64% Reservoir Dogs (1992) - Rated 27 Jan 2013
100 91% Rain Man (1988) - Rated 27 Jan 2013
80 17% Rambo: First Blood Part II (1985) - Rated 27 Jan 2013
100 91% Psycho (1960) - Rated 27 Jan 2013
95 50% Million Dollar Baby (2004) - Rated 27 Jan 2013
40 1% Charlie's Angels (2000) - Rated 27 Jan 2013