tarantella

tarantella
Flick Fan - 81 Film Ratings
Member Since: 28 Jan 2015
Location: ?stanbul, Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I have a little bit of headache.

more Recent Ratings

84 79% The Green Mile (1999) - Rated 29 Jan 2015
77 44% The Terminator (1984) - Rated 29 Jan 2015
78 47% The Place Beyond the Pines (2013) - Rated 29 Jan 2015
86 87% Chinatown (1974) - Rated 29 Jan 2015
82 72% Metropolis (1927) - Rated 29 Jan 2015
80 61% An American Tail (1986) - Rated 29 Jan 2015
65 12% The Scorpion King (2002) - Rated 29 Jan 2015
80 61% Inglourious Basterds (2009) - Rated 29 Jan 2015
70 22% Beverly Hills Cop (1984) - Rated 29 Jan 2015
72 26% A.I. Artificial Intelligence (2001) - Rated 29 Jan 2015
"Would have been one of the best sci-fi's if the ending wasn't there. It just breaks everything about the movie."