teacup

teacup
Flick Fan - 18 Film Ratings
Member Since: 01 Jun 2008
Location: Australia
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: I like movies!

more Recent Ratings

80 61% 300 (2007) - Rated 01 Jun 2008
"awesome. SPARTA"
35 8% Austin Powers in Goldmember (2002) - Rated 01 Jun 2008
"Mike Myers is awful"
70 30% Bruce Almighty (2003) - Rated 01 Jun 2008
"Carrey contorts again"
95 88% Adaptation. (2002) - Rated 01 Jun 2008
"Soooo great"
73 36% Charlie and the Chocolate Factory (2005) - Rated 01 Jun 2008
"Pedo Johnny isn't as great as it seems"
80 61% Broken Flowers (2005) - Rated 01 Jun 2008
"Bill Murray staring for 2 hours proves gold again"
75 44% My Neighbor Totoro (1988) - Rated 01 Jun 2008
"Overhyped but cute"
80 61% Blow (2001) - Rated 01 Jun 2008
"Alright, pretty biopicy though"
89 80% Die Hard (1988) - Rated 01 Jun 2008
"Bruce Willis is so cool"
97 97% Independence Day (1996) - Rated 01 Jun 2008
"A pinnacle in human achievement"