tf-

tf
Flick Fan - 39 Film Ratings
Member Since: 08 Oct 2012
Location: UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

87 70% The Notebook (2004) - Rated 24 Oct 2012
"Beautiful costumes and photography, lovely story. Every woman's favourite movie."
98 94% Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) - Rated 24 Oct 2012
"The best movie of the Harry Potter series, a true crowd pleaser."
90 79% Moulin Rouge! (2001) - Rated 19 Oct 2012
"Timeless classic."
51 16% The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009) - Rated 19 Oct 2012
"Slightly confusing."
87 70% Ocean's Eleven (2001) - Rated 10 Oct 2012
"Amazing selection of actors, great acting, smart plot."
85 60% Click (2006) - Rated 10 Oct 2012
"Not an outstanding movie, but brings a good message."
24 5% Bewitched (2005) - Rated 10 Oct 2012
"Very bad acting, uninteresting and confusing plot. Do not recommend."
56 24% 50 First Dates (2004) - Rated 10 Oct 2012
"Shallow plot and characters, typical romantic comedy, but ok for entertainment."
74 42% Marie Antoinette (2006) - Rated 10 Oct 2012
"Worth watching if not for the very interesting plot then for the amazing costume, photography and scenario."
99 98% Kill Bill: Volume 1 (2003) - Rated 10 Oct 2012
"Best movie of the trilogy, really amazing and impressive."