TinaG

tinag
Flick Fan - 10 Film Ratings
Member Since: 12 Mar 2011
Location: Denmark
It is not possible to generate TCIs with this account, because it doesn't have enough breadth in ratings.

more Recent Ratings

100 12 Monkeys (1995) - Rated 12 Mar 2011
100 In Bruges (2008) - Rated 12 Mar 2011
100 Crimes and Misdemeanors (1989) - Rated 12 Mar 2011
"Philosophically brilliant"
100 Manhattan (1979) - Rated 12 Mar 2011
"His best"
100 The Shawshank Redemption (1994) - Rated 12 Mar 2011
"Such a great journey."
100 Fargo (1996) - Rated 12 Mar 2011
"So damn entertaining and intelligent. Great cast."
100 True Grit (2010) - Rated 12 Mar 2011
"Everything is perfect."
100 The Dirty Dozen (1967) - Rated 12 Mar 2011
"It's got it all. Lee Marvin in particular."
100 The Big Lebowski (1998) - Rated 12 Mar 2011
"Obsessed with this"
100 Inglourious Basterds (2009) - Rated 12 Mar 2011
"Work of art. Pure perfection."