TjarkoH

tjarkoh
Flick Fan - 98 Film Ratings
Member Since: 01 Mar 2013
Location: Netherlands
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: -

more Recent Ratings

88 89% Drive (2011) - Rated 18 Mar 2018
93 95% Django Unchained (2012) - Rated 09 Nov 2014
1% Divergent (2014) - Rated 02 Aug 2014
"Oerstom."
1% This Is the End (2013) - Rated 08 Mar 2014
80 68% Lincoln (2012) - Rated 21 Feb 2014
72 48% Harry Brown (2009) - Rated 04 Jan 2014
81 72% Kick-Ass (2010) - Rated 04 Jan 2014
85 86% Dredd (2012) - Rated 04 Jan 2014
82 76% A Christmas Carol (1984) - Rated 22 Dec 2013
72 48% The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) - Rated 11 Dec 2013
"Film was too long, especially with it's slow pacing. Combat was ok, but there was too much combat. No great soundtrack and Tauriel and Bolg didn't made any sence. Also, they tried to make the movie much more epic and funnier than it actually was. The last 40 minutes of the movie: noob."