tomadde

tomadde
Flick Fan - 13 Film Ratings
Member Since: 28 Aug 2012
Location: Ghent, Oost Vlaanderen, Belgium
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

95 69% Reservoir Dogs (1992) - Rated 28 Aug 2012
85 30% Boogie Nights (1997) - Rated 28 Aug 2012
90 46% Spirited Away (2001) - Rated 28 Aug 2012
99 88% The Big Lebowski (1998) - Rated 28 Aug 2012
"The perfect comedy!"
85 30% Ronin (1998) - Rated 28 Aug 2012
80 15% 21 Jump Street (2012) - Rated 28 Aug 2012
"Hilariously stupid! If you start watching this, thinking it's a remake of the '80 series with Johhny Depp, you'll be more than pleasantly surprised."
95 69% The Usual Suspects (1995) - Rated 28 Aug 2012
75 3% Zombieland (2009) - Rated 28 Aug 2012
"Hilarious zombie-slasher! Including the coolest cameo in film-history!"
95 69% Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) - Rated 28 Aug 2012
"Beautiful."
80 15% The Cabin in the Woods (2012) - Rated 28 Aug 2012
"One of the coolest horror-movies I've ever seen. Great plot with a lot of unforeseen twists!"