toofan12

toofan12
Flick Fan - 10 Film Ratings
Member Since: 08 Jun 2006
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

75 25% Sky High (2005) - Rated 14 Aug 2007
"An over the top run of the mill teen melodrama filled with lots of quirky moments to make it a family dvd rent."
90 75% Minority Report (2002) - Rated 14 Aug 2007
"A brilliant take on a futuristic society where violence runs rampant. In order to prevent these crimes a futuristic force tracks killers down"
74 15% Idle Hands (1999) - Rated 14 Aug 2007
"average movie for the teen generation. Jessica Alba is in it which makes it whorthwhile."
98 95% The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) - Rated 14 Aug 2007
"The adventures of that crazy hobbit Frodo. Frodo continues his quest with the fellowship. Awesome story, awesome directin, awesome visuals, awesome everything."
86 55% Silent Hill (2006) - Rated 14 Aug 2007
"While slightly off key on some parts, silent hill becomes a dark tale. A horrific voyage into the depths of hell. An extremists view on the witch trials from centuries past. it freaked me out."
85 45% I, Robot (2004) - Rated 14 Aug 2007
"While slightly over the top and filled with a vast array of cgi graphics. I Robot proves to be a decent way to watch a futuristic thriller unfold."
90 75% The Bourne Identity (2002) - Rated 14 Aug 2007
"A smart thriller filled with plot twists, credible acting, and reliable action sequences. A good time had by all."
80 35% Charlie and the Chocolate Factory (2005) - Rated 14 Aug 2007
"this was a nice remake. It tripped me the hell out on some parts. watch it high."
70 5% Hidalgo (2004) - Rated 14 Aug 2007
"a nice adventure story that was left a little lacking. too long and too slow.."
90 75% Starsky & Hutch (2004) - Rated 14 Aug 2007
"I thought that this movie was so stupid that it was funny as hell. I laughed my ass off on some parts. stiller is the man."