Criticker.com uses cookies to recognize visitors and provide a better experience. Learn more about how we use cookies in our privacy policy. By continuing to use the site, or by pressing agree, you are giving your consent to our use of cookies.
login | register
0 film ratings
umutiryakii

Film Freak - 976 Film Ratings

Member Since: Nov 13, 2016

Location: İSTANBUL, Kadıköy, Turkey

Bio: Gözlerimiz tamamen kapalı.

twitter.com/umutheatre
instagram: birumutiryaki
more Recent Ratings
69 28% A Quiet Place (2018) - Feb 20, 2019
"A Quiet Place'de bulunan, Alien ve The Thing'e benzer yaratıcı fikirler ebeveynlerine göre farklı gözüküyor ve düşük bütçesiyle göz boyayabiliyor ama tüm bunlara rağmen kendi türüyle karşı karşıya gelip büyük bir kavgaya tutuşarak hiçbir şekilde germeyi başaramıyor. "
61 25% BlacKkKlansman (2018) - Feb 19, 2019
"BlacKkKlansman, çok büyük sıkıntıları olan ve bu sıkıntıları içinden atmakta büyük zorlanan bir film. Seyirciyi kapıdan içeri sokmakta direniyor, odak sorunları yaşatıyor ve bunları yapmaya çalışırken oyuncularından ve yönetmeninden hiçbir şekilde güç alamıyor. "
77 58% Green Book (2018) - Feb 19, 2019
"P. Farrelly, Green Book'ın senaryosunu eline alıp filmi çekmeye başladıktan sonra hikayenin derinliğinin olmadığını anlayıp sırtını Mahershala Ali ve Mortensen'a dayayarak diyaloglara ağırlık vermiş ve güzel, tarafsız bir renk paletine sahip olarak filmini kurtarmayı başarmış. Green Book izleyicisini sıkmıyor, hatta zamanın nasıl geçtiğini fark ettirmeyerek sinematografisi ile birlikte sizi kendisine çekmeyi başarıyor. "
59 11% Mirai (2018) - Feb 19, 2019
"Mamoru Hosoda, Mirai ile sürekli gördüğümüz bir hikayeyi daha hayalperest anlatmaya çalışırken Miyazaki kadar realist ve güçlü bir anlatıma bürünmekte çok zorlanmış, duygu geçişlerinin de "eksikliği" ile sadece Cumartesi sabahları TV'de izlenebilecek tatlı bir film çıkarabilmiş."
42 3% Magic Carpet Ride (2005) - Feb 15, 2019
37 0% Organize Isler 2: Sazan Sarmali (2019) - Feb 15, 2019
"Organize İşler: Sazan Sarmalı çekilecek dert değil. Taze gözüken fakat ferahlatmayan espriler, yeni gelen oyuncular ve artık Yılmaz Erdoğan mizahına uyum sağlayamayan İstanbul.. Başından sonuna kadar saçmalanmış, her şey olayım derken hiçbir şey olamamış, yazık.. "
64 26% The Favourite (2018) - Feb 14, 2019
"The Favourite, yönetmeni ve oyuncuları nedeniyle bu kadar abartılmış olduğunu düşündüğüm pek de güzel olmayan bir film. Başından sonuna kadar Lanthimos'dan uzak, kurgusu diğer filmlerine göre basit kalmış, hikaye ise sanki daha taslak halindeyken çekilmeye başlanmış gibi. Herkes bu filmin feminist bir kraliyet hikayesi olduğunu düşünse de bence; "Kadının düşmanı yine kadındır." algısından öteye geçemiyor. Zira filminde başrol olarak sadece kadınlar olursa"
83 83% Andrei Rublev (1966) - Feb 10, 2019
"Tarkovsky, Andrei Rublev ile 13. yüzyıla dönerek Rus halkı üzerinden tarihi bir hikaye oluşturuyor ve teslis inancına dair keskin noktalara değiniyor fakat filmde bulunan oyuncular halktan ve içten görünmedikleri için kurmaca hissiyatı çok belirginleşiyor. Özellikle filmin mizahşör ilk bölümünden ziyade ikinci bölümü muazzam bir derin anlatıma sahip. Sanki 3 saatlik tek bir filmde 2 farklı hikaye izliyormuşuz gibi güzel ve kusursuz!"
87 87% Ezel (2009) - Feb 09, 2019
85 86% Damnation (1988) - Feb 09, 2019
"Karhozat; Krasznahorkai'nin eksiksiz hikaye yazarlığı ve Tarr'ın anlatımından ziyade, Mihaly Vig'in kusursuz ve muazzam orkestrasının sizi alıp derin düşüncelere sürüklemesiyle birlikte insanların sevgi denilen şeyi ne kadar basite aldığına dair anlatılmış en derin film. Fakat bu filmden sonra sorduğum tek şey; "Mihaly Vig, Tarr'ın filmleri için mi müzik yapıyor yoksa Bela Tarr, Mihaly Vig'in müzikleri için mi film çekiyor?" oldu. "