violenthomme

violenthomme
Movie Buff - 255 Film Ratings
Member Since: 29 Apr 2013
Location: UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

81 80% Zama (2017) - Rated 17 Apr 2019
78 65% Memento (2001) - Rated 21 May 2017
77 60% Neighbouring Sounds (2012) - Rated 24 Jan 2017
75 55% Dog Day Afternoon (1975) - Rated 22 Jan 2017
85 89% Embrace of the Serpent (2015) - Rated 10 Jan 2017
85 89% Solaris (1972) - Rated 31 Dec 2016
80 74% Red Desert (1964) - Rated 21 Dec 2016
81 80% Bicycle Thieves (1948) - Rated 06 Oct 2016
79 68% Week End (1967) - Rated 19 Sep 2016
88 94% Taste of Cherry (1997) - Rated 17 Sep 2016