x0krista79x0

x0krista79x0
Flick Fan - 14 Film Ratings
Member Since: 12 Sep 2008
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: Sigourney Weaver is my favorite actor!

more Recent Ratings

80 25% Pulp Fiction (1994) - Rated 03 Dec 2008
"This film was pretty good. I would definitely watch it again."
90 67% Starman (1984) - Rated 03 Dec 2008
"I love this film! It's a nice simple story & the acting is great."
67 3% Working Girl (1988) - Rated 03 Dec 2008
"Weaver definitely makes the film!!"
87 57% Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) - Rated 03 Dec 2008
"I liked this film! While it wasn't as good as the first (although no one expected it to be, "Raiders" is the best!) It was still great to see Harriosn Ford back as Indy! I also loved that they brought back Karen Allen as Marion Ravenwood! Once again, it wasn't the greatest thing ever made, but I think it was still great to have Indiana Jones back on the big screen!"
100 92% Raiders of the Lost Ark (1981) - Rated 03 Dec 2008
"Best action/adventure film ever made!! One of my favorites!! Ford and Allen are awesome!"
91 75% Galaxy Quest (1999) - Rated 03 Dec 2008
80 25% Heartbreakers (2001) - Rated 03 Dec 2008
81 39% Snow Cake (2006) - Rated 03 Dec 2008
"Sigourney Weaver is amazing in this film!"
75 10% Baby Mama (2008) - Rated 03 Dec 2008
87 57% Alien (1979) - Rated 03 Dec 2008