ximxim

ximxim
Flick Fan - 10 Film Ratings
Member Since: 16 Apr 2019
Location: Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: A cinema fan and director and students.

more Recent Ratings

80 45% Irreversible (2002) - Rated 01 May 2019
84 70% American Beauty (1999) - Rated 29 Apr 2019
70 5% Boys Don't Cry (1999) - Rated 28 Apr 2019
85 85% Léon: The Professional (1994) - Rated 27 Apr 2019
74 20% Metropolis (1927) - Rated 24 Apr 2019
91 95% Mr. Nobody (2009) - Rated 23 Apr 2019
"I think this movie deserving of two thanks. First thanks for this movie proof that Funny Games is Bad film for me. Second thanks I learned very good musics under favour of this movie. Very good job with all things"
84 70% City of God (2002) - Rated 22 Apr 2019
74 20% Gone Girl (2014) - Rated 19 Apr 2019
"The succesful film for Prejudice and hypocrisy of People. I watched the movie gnawing my nail. I strained for Who is woman have parsonality disorder makes."
82 55% 12 Angry Men (1957) - Rated 19 Apr 2019
79 35% Requiem for a Dream (2000) - Rated 18 Apr 2019
"This movie about  desparation and needines of People. We are watching what people sacrifice and how become destitutute for dreams and addictions by way of drugs in a kind of impressive. Ellen Bursty's acting is influenced by the film which use natural lights and places. Lastly, their musics were iconic, they are very staggering and catchy. Specially Lux Aeterna is still guarding first effect. If you didn't watch this film, you must watch shortest time."