bobchuk

bobchuk
Flick Fan - 20 Film Ratings
Member Since: 31 Aug 2014
Location: Australia

more Recent Ratings

89 47% The Darjeeling Limited (2007) - Rated 23 Feb 2015
94 85% Moon (2009) - Rated 23 Feb 2015
60 7% The Gambler (2014) - Rated 23 Feb 2015
75 12% Birdman (2014) - Rated 23 Feb 2015
91 67% Whiplash (2014) - Rated 23 Feb 2015
94 85% Foxcatcher (2014) - Rated 23 Feb 2015
86 32% Fury (2014) - Rated 23 Feb 2015
91 67% Her (2013) - Rated 23 Feb 2015
2% Gone Girl (2014) - Rated 23 Feb 2015
"What a downer this film is. Celebrates nothing other than complexity. No great photography. No great cinematography. No laughs. No comic relief. It felt like a long episode of 'Desperate Housewives' minus the humour, and satire."
92 77% Black Swan (2010) - Rated 31 Aug 2014