andrefrsilva

andrefrsilva
Flick Fan - 48 Film Ratings
Member Since: 13 Feb 2016
Location: Lisbon, Portugal
Age: 29
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: A normal science and philosophy guy.

more Recent Ratings

100 75% 2001: A Space Odyssey (1968) - Rated 13 Feb 2016
85 30% The Interview (2014) - Rated 13 Feb 2016
100 75% The Theory of Everything (2014) - Rated 13 Feb 2016
95 45% Philomena (2013) - Rated 13 Feb 2016
100 75% A Beautiful Mind (2001) - Rated 13 Feb 2016
100 75% Gattaca (1997) - Rated 13 Feb 2016
100 75% Human Universe (2014) - Rated 13 Feb 2016
100 75% The Atheism Tapes (2005) - Rated 13 Feb 2016
95 45% Zizek! (2005) - Rated 13 Feb 2016
100 75% The Unbelievers (2013) - Rated 13 Feb 2016