chhe

chhe
Film Freak - 529 Film Ratings
Member Since: 27 May 2012
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

86 90% The Road Warrior (1981) - Rated 07 Apr 2024
55 5% Fear and Desire (1953) - Rated 31 Mar 2024
61 7% Homicide (1991) - Rated 31 Mar 2024
"Fake dialogue. Strage fake arguments. Similar to American Buffalo in that sense except they aren't confined to one room. I am left asking myself what the point of the movie was."
45 2% The Predator (2018) - Rated 05 Feb 2024
10 1% American Buffalo (1996) - Rated 09 Jan 2024
"Among the worst movies I've ever watched. Very stressful to watch. Just a bunch of guys bickering about nothing the whole movie."
80 45% Barry Lyndon (1975) - Rated 06 Jan 2024
79 40% Young Frankenstein (1974) - Rated 22 May 2022
77 32% The Jerk (1979) - Rated 03 Apr 2022
55 5% Elf (2003) - Rated 16 Jan 2022
78 36% Forever Young (1992) - Rated 21 Apr 2021