PJhalli

pjhalli
Movie Buff - 145 Film Ratings
Member Since: 16 Aug 2013
Location: UK

more Recent Ratings

85 52% Withnail & I (1987) - Rated 07 Jan 2015
80 44% Cries and Whispers (1972) - Rated 07 Jan 2015
60 5% Interstellar (2014) - Rated 07 Jan 2015
80 44% Harold and Maude (1971) - Rated 07 Jan 2015
80 44% Badlands (1973) - Rated 07 Jan 2015
92 78% The World of Apu (1959) - Rated 07 Jan 2015
83 49% Aparajito (1956) - Rated 07 Jan 2015
93 80% Pather Panchali (1955) - Rated 07 Jan 2015
90 67% Last Tango in Paris (1972) - Rated 13 Sep 2014
88 58% Rome, Open City (1945) - Rated 31 Jul 2014