umit

umit
Movie Buff - 101 Film Ratings
Member Since: 29 Mar 2022
Location: Turkey
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

78 52% Theater Camp (2023) - Rated 23 Sep 2023
94 99% Swan Song (2021) - Rated 31 Jul 2023
88 84% You Hurt My Feelings (2023) - Rated 31 Jul 2023
86 76% Sisu (2023) - Rated 31 Jul 2023
90 94% Succession (2018) - Rated 15 Jun 2023
76 45% Brave (2012) - Rated 15 Jun 2023
81 61% John Wick: Chapter 4 (2023) - Rated 15 Jun 2023
74 34% See How They Run (2022) - Rated 13 Jun 2023
"Good characters, good set design, but mediocre acting, some laughable lines, but dragged story until the last 20 mins. Overall a whodunnit movie. Time passable movie."
76 45% Hachiko: A Dog's Story (2009) - Rated 09 May 2023
84 69% Tetris (2023) - Rated 09 May 2023