allisoncm

allisoncm
Celluloid Junkie - 3329 Film Ratings
Member Since: 25 Apr 2008
Location: USA
Bio: www.CinemaBecomesHer.com

more Recent Ratings

70 66% Motion Pictures (1956) - Rated 29 Jul 2022
"Colors and shapes going in and out of each other. It was groovy. Also the year 1956 was placed in a box at the end. Great animation."
60 38% Booksmart (2019) - Rated 19 Jun 2019
64 48% A Girl Walks Home Alone at Night (2014) - Rated 27 Jul 2015
73 75% Irrational Man (2015) - Rated 27 Jul 2015
60 38% Force Majeure (2014) - Rated 15 Dec 2014
60 38% After the Wedding (2006) - Rated 15 Dec 2014
70 66% Brothers (2009) - Rated 15 Dec 2014
70 66% Love Is All You Need (2012) - Rated 15 Dec 2014
70 66% Gertie the Dinosaur (1914) - Rated 15 Dec 2014
70 66% Hoop Dreams (1994) - Rated 15 Dec 2014