behomesoon
Recent Ratings
Check out behomesoon's...
80 38% | Isle of Dogs (2018) - Rated 29 Mar 2018
"Not his best work, but a bad Wes film is still enjoyable."
|
75 25% | Ready Player One (2018) - Rated 29 Mar 2018
"A fun film for what it is, I wish the film focused more on scenes like The Shining reference rather than all the inbetween, but what stood out negatively was all of the plot holes and continuity faults."
|
75 25% | Darkest Hour (2017) - Rated 09 Mar 2018 |
77 30% | Black Panther (2018) - Rated 27 Feb 2018 |
80 38% | Fruitvale Station (2013) - Rated 27 Feb 2018 |
75 25% | The Place Beyond the Pines (2013) - Rated 11 Feb 2018
"A well shot run on sentence."
|
87 63% | The Shape of Water (2017) - Rated 20 Jan 2018 |
85 53% | Sicario (2015) - Rated 20 Jan 2018 |
87 63% | There Will Be Blood (2007) - Rated 20 Jan 2018 |
90 74% | Blue Is the Warmest Color (2013) - Rated 19 Jan 2018 |