lordparsnip

lordparsnip
Movie Buff - 240 Film Ratings
Member Since: 08 Jan 2016

more Recent Ratings

Check out lordparsnip's...

93 84% Scott Pilgrim vs. the World (2010) - Rated 26 Mar 2017
93 84% Persepolis (2007) - Rated 04 Feb 2017
86 36% La La Land (2016) - Rated 22 Jan 2017
83 21% Shrek the Third (2007) - Rated 22 Jan 2017
88 48% Shanghai Noon (2000) - Rated 22 Jan 2017
95 95% Adaptation. (2002) - Rated 22 Jan 2017
95 95% Moonlight (2016) - Rated 22 Jan 2017
"A powerfully human movie."
84 25% Antz (1998) - Rated 22 Jan 2017
90 62% Iron Man (2008) - Rated 22 Jan 2017
"The driving force of this movie is Robert Downy Jr.'s charisma as he portrays the swaggering playboy Tony Stark."
93 84% I Love You, Man (2009) - Rated 22 Jan 2017