Tikwichka
Recent Ratings
Check out Tikwichka's...
25 15% | Transcendence (2014) - Rated 07 Dec 2014 |
20 12% | RoboCop (2014) - Rated 06 Dec 2014 |
90 95% | The Sign of Four (1987) - Rated 06 Dec 2014 |
50 31% | The Lego Movie (2014) - Rated 23 Nov 2014 |
60 44% | The Tenant (1976) - Rated 12 Nov 2014 |
70 65% | Urga (1991) - Rated 10 Nov 2014 |
70 65% | Memories of Murder (2003) - Rated 09 Nov 2014 |
75 76% | Assault on Precinct 13 (1976) - Rated 07 Nov 2014 |
75 76% | The Taking of Pelham One Two Three (1974) - Rated 03 Nov 2014 |
75 76% | Iron Sky (2012) - Rated 30 Oct 2014
"This film is great fun. It doesn't take itself seriously and is not trying to be anything that it isn't. Lots of references to other films and plenty of satire."
|