WilsonLNU
Recent Ratings
Check out WilsonLNU's...
95 92% | Casablanca (1942) - Rated 30 Oct 2013 |
78 63% | Le Samouraï (1967) - Rated 30 Oct 2013
"If you like noir, add this one to the list. Atmospheric and well-done."
|
69 50% | The Searchers (1956) - Rated 30 Oct 2013
"An uneven film. At it's best, it's great. At it's worst, it's Ford's trademark brand of painful comic relief and/or melodrama."
|
91 89% | Ratatouille (2007) - Rated 30 Oct 2013 |
43 17% | Along Came Polly (2004) - Rated 30 Oct 2013 |
89 83% | The Verdict (1982) - Rated 30 Oct 2013 |
80 67% | Spartan (2004) - Rated 30 Oct 2013 |
73 58% | Magnum Force (1973) - Rated 30 Oct 2013 |
65 44% | Some Like It Hot (1959) - Rated 30 Oct 2013 |
98 96% | Chicken Run (2000) - Rated 30 Oct 2013 |