Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
eawood23
Flick Fan - 26 Films Ranked
Member Since: Mar 28, 2008
Location: USA
Recent Rankings
69 Righteous Kill (2008) - Sep 13, 2008
Mini-Review: Were it not for De Niro and Pacino, this mess would've scored about a 19. It's still fun to see these two titans at work.
83 Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007) - Sep 13, 2008
Mini-Review: These films keep getting better. Part VI is set to be great, and I'm breathless in anticiption for both parts of Part VII.
75 The Simpsons Movie (2007) - Sep 13, 2008
Mini-Review: Crammed full of bit after bit after bit. Pretty funny, but The Simpson's are at their cleverest on tv...the PG-13 rating did more harm than good.
79 Vantage Point (2008) - Aug 30, 2008
Mini-Review: I enjoyed this one, thanks to my low expectations going in. I like tangled webs.
74 Over the Hedge (2006) - Aug 02, 2008
Mini-Review: At least DreamWorks tried to make the characters look like their actors this time. Still...no magic.
72 Madagascar (2005) - Aug 02, 2008
Mini-Review: No magic. Voices were jarring and didn't match the characters. The penguins saved this one from being a 40.
94 The Dark Knight (2008) - Jul 23, 2008
Mini-Review: Awesome. I love Chris Nolan. He's a master.
75 21 (2008) - Jul 23, 2008
85 Super Size Me (2004) - Jul 15, 2008
Mini-Review: I have to steal a line from the front cover of the DVD..."I'm Lovin' It!"
85 Maxed Out (2006) - Jul 11, 2008
Mini-Review: Hilarious and heart breaking. I thank God for Dave Ramsey.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with eawood23. Why not go rank more films, then come back and check it out again?