holdingemail

holdingemail
Movie Buff - 167 Film Ratings
Member Since: 01 Jul 2013
Location: Canada
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

65 16% Kill Dil (2014) - Rated 01 Jan 2015
"time pass and time waste..."
71 38% P.K. (2014) - Rated 01 Jan 2015
"concept was good, movie was okay..."
71 38% The Equalizer (2014) - Rated 01 Jan 2015
"meh..slow and boring"
73 51% The Hunger Games: Catching Fire (2013) - Rated 01 Jan 2015
73 51% Gone Girl (2014) - Rated 13 Dec 2014
73 51% Interstellar (2014) - Rated 12 Nov 2014
"This reminded me of gravity, a bit better, id give it like a 7.2/10. It does make you think, but the movie is not amazing, if you go in with lower expectations, you will enjoy it. a movie worth watching"
50 2% The Master (2012) - Rated 02 Sep 2014
72 43% The Invention of Lying (2009) - Rated 31 Aug 2014
60 9% The Lego Movie (2014) - Rated 31 Aug 2014
70 29% American Hustle (2013) - Rated 06 Jul 2014