mucow

mucow
Cinema Addict - 1006 Film Ratings
Member Since: 04 Jun 2006

more Recent Ratings

47 16% Air (2023) - Rated 19 Apr 2023
"Just a big nothing of a movie. There are no stakes. At no point does it feel like they're going to lose the deal. And even if they do, there's no sense of why that would matter. Why should we care if Nike doesn't land this deal? They're still a huge company. Why should we care about Sonny? We learn almost nothing about him."
45 14% Wayne's World 2 (1993) - Rated 22 Feb 2021
80 89% Ernest & Celestine (2012) - Rated 22 Feb 2021
68 56% Spartacus (1960) - Rated 07 Jul 2020
71 66% Best in Show (2000) - Rated 07 Jul 2020
73 72% Lars and the Real Girl (2007) - Rated 07 Jul 2020
63 40% Mad Max Beyond Thunderdome (1985) - Rated 07 Jul 2020
60 32% Nacho Libre (2006) - Rated 07 Jul 2020
32 6% The Cell (2000) - Rated 07 Jul 2020
64 44% Billy Elliot (2000) - Rated 07 Jul 2020