tiny lady

tiny_lady
Flick Fan - 71 Film Ratings
Member Since: 04 Oct 2008

more Recent Ratings

95 38% Back to the Future (1985) - Rated 04 Oct 2008
"Classic film that is always watchable"
100 72% Indiana Jones and the Last Crusade (1989) - Rated 04 Oct 2008
"Harrison Ford and Sean Connery together - fantastic and Sean plays a dotty olf Dad so well!"
100 72% Primal Fear (1996) - Rated 04 Oct 2008
"Frantastic Ricard Gere film"
100 72% A Bridge Too Far (1977) - Rated 04 Oct 2008
"Classic film"
95 38% On Golden Pond (1981) - Rated 04 Oct 2008
"Great classic"
100 72% Catch Me If You Can (2002) - Rated 04 Oct 2008
"Didn't think I'd like this film and was amazed to find I did"
20 0% The Fly (1986) - Rated 04 Oct 2008
"Bit too gory in places for me"
45 8% Home Alone (1990) - Rated 04 Oct 2008
"Not one I could watch many times"
100 72% The Love Bug (1968) - Rated 04 Oct 2008
"Always watchable and makes you wish you had a car like Herbie"
100 72% Raiders of the Lost Ark (1981) - Rated 04 Oct 2008
"Fantastic Harrison Ford in a great action adventure film"