login | register
0 rankings
more

capodelnulla

Cinema Addict - 1757 Rankings

Member Since: Jan 2, 2013

Location: Ankara, Turkey

Age: 25

Bio: http://sinemaskot.blogspot.com/

more Recent Rankings
55 T3 The Getaway (1972) - Jun 26, 2017
"fazlasıyla yavan. peckinpah hikayeyle pek ilgilenmemiş gibi ama sanki genel olarak hiçbir şeyle ilgilenmemiş. sinematografi sıradan, hikaye anlatımı da fazla boş oluncu ikinci sınıf aksiyon filmlerini andırıyor. karakter çalışması olanağı güçlüyken hikayenin karaktere dair bir şey yok. walter hill'in kendi elinde ufak çaplı bir klasik olabilirmiş bonnie and clyde oynayışları üzerinden dahi. müzikse çok sakil duruyor. ama o açılış sekansı..."
81 T8 Reprise (2006) - Jun 25, 2017
"üst sesin kullanımı garip biçimde sevimli geliyor, belki sinematografinin anlatımın yakalamak için uğraştığı sinyalini verdiği tona ters gitmiyor oluşu etkilidir bunda. kurgunun filmin en can alıcı sekanslarını bir rüya gibi hissettirişi, onların ulaşılmazlığına değil de kırılganlığına dair bir yorum getiriyor gibi. film düşünüyor, orası açık ama düşünmesinin sebebi bir şeyler hissediyor oluşu sanki; ve beni oradan yakalıyor. nakarat günün köpüğ"
59 T4 The Bad Batch (2016) - Jun 24, 2017
"ilgi çekici bir dünya kurarken onu ağır triplerle derinleştirebileceği yanılgısına düşüyor. hikaye anlatıcılığı böyle cücük kalmasaydı bu yaklaşımın yükseltici etkisi olabilirdi ama şu haliyle "şöyle bir film çeksek ya"daki *şöyle*ye denk geliyor ancak. amirpour ilk filminden sonra merak uyandırıcı, izlenecek işler yapmaya devam edeceğini kesinleştirdi böylece ama hiç *o film* gelecek mi iyice şüpheye de düşürdü. "
74 T6 Something Wild (1986) - Jun 23, 2017
"ortalama bir filmin demme'in elinde hayli keyifli bir seyirliğe dönüşme halini anlamak için her filmini defalarca izleyebilirim, ama öyle ki; sanki onlarca filmlik kariyeri olup da tüm filmografisi içerisinde gerçekten övgüye mazhar tek bir filmi olan yönetmenlerin o tek filmlerinden oluşuyor gibi demme'in filmografisi, yani hepsinin tadı çok farklı ve bunu anlayabileceğimi sanmıyorum. ayrıca griffith iyi bir oyuncu olmadan da zirvede olabiliyormuş."
85 T9 Mother (2009) - Jun 22, 2017
"bong'un filmlerini ne plotla, ne kamera işiyle, ne genel anlatım tarzıyla ilgili bir şey söyleyerek tanımlamak mümkün. adeta söze dökülemeyen bağlantıların filmini yapıyor ve bu süreçte elden bırakmadığı -burada da olduğu gibi- bazen çok nadir gözüken mizah anlayışıyla çok nüanslı bir açıdan bakıyor. her şey bir yana, şu final sahnesinden sonra dönüp yanındakine ya da kendine neyi, nasıl uyuşturarak kutladığını sormayan insan..."
90 T10 The French Connection (1971) - Jun 21, 2017
"friedkin'in tartışmasız en iyisi. temposu çok iyi işleyen, suç temasına en sadık kalan türün en iyilerinden birisi, hatta belki en iyisi. öylesine bir hikaye olması, ismine kadar yansıyan komplocu hal, ana karakterin yapısının ufak alkışlar için bozulmuyor olması, nihayetinde sadece bir başka sıradan suça dair sıradan bir soruşturma/takip sürecinin işlenişi ve hepsinin friedkin'in kameradan müziğe kadar alametifarikasıyla toparlanışı..."
82 T8 The Driver (1978) - Jun 19, 2017
"gözler bir genç newman ya da redford arıyor ama onun dışında her şey tadı damakta bırakarak ilerliyor. suç filminde sürece çok odaklanmadan suça dair ufak sorgulara girişmek, bunu hem görsel olarak -edward hopper var lan filmde adeta- hem de anlatı olarak stilize biçimde ve keyif vererek kotarmak... hayran bırakıyor. "
76 T7 Tramps (2016) - Jun 17, 2017
"netflix'in sinemada ciddi bir pr problemi olduğunun en iyi göstergesi belki de, böyle bir filmi aynı anda milyonlarca kişiye ulaştırabil ama on küsür lokasyondaki geleneksel gösterimle filmin yaratacağı dalgayı yaratama, sanki leş bir romantik komediymiş gibi evde ekrana bakarken insanın izleyesini getirteme... kendi özelinde tahmin etmediğim kadar tatlı bir film, mesele hikaye değil de hikayenin tatlı akışı."
74 T6 The Host (2006) - Jun 16, 2017
"joon-ho bong, öyle bir ton ve dozajla anlatısını kuruyor ki günümüzün en nüanslı yaklaşıma sahip yönetmenlerinden biri olarak beliriyor. canavar filmi gibi hayli uzak olduğum bir temada dahi mizahi yaklaşımını da aşan bir akıcılık ve hayranlıkla izlettirmesi bile bana filmi ayrı bir başarı benim için. "
20 T1 Donald Cried (2016) - Jun 16, 2017
"*formüllü bağımsız sinema.*"