login | register
0 rankings
more

capodelnulla

Cinema Addict - 1637 Rankings

Member Since: Jan 2, 2013

Location: Ankara, Turkey

Age: 24

Bio: http://sinemaskot.blogspot.com/

more Recent Rankings
60 T4 The OA (2016) - Feb 23, 2017
"marling olmasa izlenir miydi, emin değilim. yine filmlerindeki gibi ilgi çekici bir konsept yakalayıp biraz da sound of my voice üzerine, onun ötesini kurmaya çalışmışlar sanki fakat işlemiyor. o kadar çok an var ki dizide göz devirten, filmlerinde çoğunlukla final bölümlerine kadar çok iyi giden birçok şey dahi işlemiyor. izlenmesine izlenir, zevk verir ama meh bir iş. "
81 T8 The Witch (2016) - Feb 22, 2017
"mekanik işleyişindeki büyü anlatısına da yansıyınca ortaya hayranlıkla izlenesi bir iş çıkıyor. müzik kullanımından kamera pratiğine kadar ilmek ilmek işlenmiş, bu sayede davetkarlığı daha da anlamlı hale gelmiş. "
75 T6 Jîn (2013) - Feb 21, 2017
"çok özel fikirleri var ama onların etkileyiciliğine erişemiyormuş hissi veriyor. kadının ağzı en başta filmin dünyasını bozuyor, hiç konuşmasaymış daha iyiymiş dedirtiyor. ama her şeyi fazlaca estetik çekme arayışındaymış hissi veren erdem'in filmografisinde bu anlamda -görece- aykırılığıyla ayrı bir noktada. özel bir yönetmenin daha özel filmi gibi yani. fakat gereksizce uzuyormuş hissi..."
70 T5 Lo and Behold, Reveries of the Connected World (2016) - Feb 20, 2017
"internet üzerine ve üzerinden, onun etrafında dolanarak daha ilgi çekici bir şey yapılabilir miydi, emin değilim. hem soyut bir kavram olarak hem de yaşamın etrafında programlandığı bir realite olarak ele alırken farklı bakış açıları ve yakalanan ilginç anlarla beraber herzog'un öne çıkan mizahı keyifli bir *akşam-kafa-yoklaması*na çeviriyor."
80 T8 Hunt for the Wilderpeople (2016) - Feb 19, 2017
"beylik ifadesiyle *yeryüzünde anlatılmamış hikaye kalmamış* mı bilemiyorum, ama iki filmdir tanıdık anlatıları alıp güzelce kıvırarak ve ilgi çekici tipler yaratarak sürükleyici ve keyifli hikayeler anlatmayı başarıyor waititi. mizah anlayışı ayrıca bir övgü noktası. sinemayı seven insanların film yapması büyülü sonuçlar doğuruyor. şimdi bir de sam'in de ayrı bir filmi olsa... "
60 T4 Rüzgarda Salınan Nilüfer (2016) - Feb 19, 2017
"bir şey söylemek için var olan filmlerin cümleleri bu derece belliyken sinematografik anlamda bir şeyler sunması gerekiyor ve bu konuda başarısız kalıyor. sosyal gerçekliği yakalamak adına söz konusu çevrenin havuzundaki isimlerle karakterler yaratmak, o dünyayı -ki bu pek tahmin edilebilir, keşfedilecek özel yanları olsa da burada açığa çıkmayan bir dünya- anlatmak için ne kadar yeterli tartışılır. diyaloglar kulak tırmalıyor ayrıca. çoğunluk'taki incelik yok"
35 T1 Basic Instinct (1992) - Feb 18, 2017
81 T8 The Love Witch (2016) - Feb 18, 2017
"hem satir olarak hem tür olarak işleyerek iyi bir parodi olduğunu gösteriyor. hayran edici bir estetik çekiciliği var. kamera açılarından mizansene, karakterlerden olaylara her şey bir yorum olarak işliyor ve gülümsetiyor. diğer yandan kurduğu cümleye denk düşen bir durumla izleyicisini de karşı karşıya bırakabiliyor samantha robinson sayesinde. böylesi dalgaya yalnızca hayran kalınır. "
65 T5 10 Cloverfield Lane (2016) - Feb 15, 2017
"çok kötü bir başlangıç, birkaç sekans hariç sadece rahatsız eden müzik kullanımı, başarılı oyunculuk performansları, girişten sonra ritmini bulunca olay örgüsü adına ne "öğgh" ne "meh" dedirten işler yapan sürükleyici bir senaryo. tanıdık kötü & bilinmeyen ikilemi yeni bir şey değil herhangi bir ölçekte ama bildik yönlere pek kaymadan işleniyor. bu tarz filmlerin genel problemi olan finali aşamamışlar ama. iyi pop-cornluk. "
40 T2 Swiss Army Man (2016) - Feb 14, 2017
""montage" şarkısı eşliğinde montajı, survival filmleriyle eğlenişi ve bu süreçte anlattığı psikolojik hikayesinin neşeli ve/veya ince yanları var. ama filmden kesilebilecek çok bölüm var ki zaten süresinin filmi değil. müzik video yönetmenlerinin *adeta* ortak özelliği olan görsel başarısı ve orijinallik bir yana, bazı anlarda *sanki hani artık bitse mi* dedirtiyor. baştan sona her anında bir şeyler iyiyse, bir şeyler tökezliyor. "