login | register
0 rankings
more

capodelnulla

Cinema Addict - 1810 Rankings

Member Since: Jan 2, 2013

Location: Ankara, Turkey

Age: 25

Bio: http://sinemaskot.blogspot.com/

more Recent Rankings
65 T5 The Exorcist (1973) - Aug 20, 2017
50 T3 Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017) - Aug 19, 2017
"Yeni aile filmleri haline mi geliyor simdi bunlar? Türler arası geçiş basarili değil ama cgi yüklü bir filmin dramatik etkiden ziyade komedide daha iyi çalıştığını göstermesi değerli. Aksiyon sekansları özel bir şey ortaya koymuyor olmasına rağmen çooook uzun. Su filmin 2 saati kaldıracak altyapısı yok zaten. Eğlenceli seyirlik sıkıntıya donuyor. "
65 T5 Planet of the Apes (1968) - Aug 16, 2017
"Konsept iyi, prodüksiyon döneme gore normal, derdi olduğu kadar keyifli seyirlik -bak bak, üç maymuna bak sahnesi yeterliyken bunun dakikalara yayılan olay örgüsü bir yana tabii- var, ama film gerçekten kotu eskimiş. "
60 T4 Money Monster (2016) - Aug 16, 2017
"Klişe tabirle kalbi doğru yerde atan bir film. Ama Foster, pek özelliği olmayan bir yönetmenlik ile dikkati hikayeye çekmek ve ona dayanmak isterken mevzudaki kafaya-vuran-didaktizm tonu sebebiyle asil boyle ortaya hikayesi ek olan standart bir rehine filmi çıkartmış, zira görsel rejim hikayeyi desteklemekte yetersiz kalıyor. Ama finansal dramaların aksine yüreği var. "
78 T7 Body Double (1984) - Aug 15, 2017
"Ortaya karışık hitchcock esintisiyle de palma'nin bir zamanlar fırtınalar estirdigini yine görüyoruz. Split screen'i eksik kalsa da kamera hareketleriyle, 80lerin temsili rahatsız edici oyunculukla ve standart gerilimle keyifli bir seyirlik. "
77 T7 Beetlejuice (1988) - Aug 11, 2017
"winona ryder'ın ilk filmlerinden biri olmasına rağmen hep hayal kırıklığına uğratacak diye izlemeyi erteliyordum, ama hata etmişim. fikrin cılkını çıkarmadan eğlendiren, pratik efektleri haliyle eskimiş duran -ama yine de bugünkü kötü cgi kullanımına oranla tercih edilir olacak- burton'un yaratıcılığını kaybetmediği zamanlardan keyifli bir seyirlik. "
50 T3 Prime Cut (1972) - Aug 09, 2017
"sissy spacek'in karakteri film boyu pek anlam ifade etmese de iyi ki var da sinemaya kendisini kazandırmış. eğlenceli olmasından ötede pek bir şey beklememiş olsam da ortalama bir gangster filmi demek bile filmin niteliklerini abartmak olacaktır. karakterler de olay örgüsü de hayli zayıf; gayet heyecanlı olabilecek ay çiçeği tarlasında çatışma mevzusu bile fazlasıyla sönük -hem çekimler hem gelişim açısından. "
20 T1 48 Hrs. (1982) - Aug 09, 2017
"hiçbir inceliği olmayan adeta bir stok senaryo, nolte ve murphy dışında komik oyunculuklarla sürekli "ne dedin sen? ha?!" der gibi bağıran karakterler ve mizansen problemleri haricinde neredeyse biter bitmez unutulacak haliyle hill'in bilinçli olarak başka bir şeyi hedefleyerek yaptığını umduğum bir film. espriyi kaçırıyor olmayı, şu filmin gerçekten *böyle* olmasına tercih edebilirim. "
60 T4 Rise of the Planet of the Apes (2011) - Aug 08, 2017
"eğlence sinemasının iyi örneklerinden biri. odağı net ve gelişim çizgisi düzgün ilerliyor. film mevzusunun farkında ve bunun etki alanını ya da potansiyel mesajlarını abartmak için kendisini kasmıyor. yeniden yapımlar arasında en güçlülerden olduğu gibi seriye de iyi bir başlangıç yapıyor. "
80 T8 The Survivalist (2015) - Aug 06, 2017
"ağır tempoyla sıkı örülmüş bir anlatının alışılmışlığa rağmen büyük kavramlarla oynayabileceğinin iyi bir göstergesi. alt türde daha önce tartışılmayan bir şey söylemiyor ama hali hazırda fazla bir şey söylemeye çalışmıyor oluşu ve genel sakinliği belki niyetlendiğinden daha fazlasını içine sığdırmaya yetiyor. yorucu değil, boş değil ama kırpılmasının kendi hayrına olacağı yönleri var. *yaşamaya değer mi?*"