login | register
0 film rankings
more

capodelnulla

Cinema Addict - 1943 Rankings

Member Since: Jan 2, 2013

Location: Ankara, Turkey

Age: 25

Bio: http://sinemaskot.blogspot.com/

more Recent Rankings
84 T9 A Quiet Passion (2016) - Jan 21, 2018
"ana karakterine ruhen bu kadar denk düşecek biçimde anlatıyı kurup metnin ötesinde görsel olarak da onu böylesine desteklemek nadiren karşılaşılacak bir yeti gerektiriyor. bazen diyaloglar fazla edebi kalıyor olsa da tekrar tekrar izlenip her seferinde farklı bir noktasına takılınacak bir biyografi filmi olarak beliriyor. "
35 T1 Lost in Paris (2016) - Jan 21, 2018
60 T4 L'amant double (2017) - Jan 20, 2018
"de palma, polanski, verhoeven ve bir tutam da cronenberg karıştırınca ortaya kötü bir şey çıkmıyormuş, ama neden sorusunun cevabını ben alamadığım için teknik beceri ve incelikli hatırlatmaların ötesini ister istemez arıyorum."
70 T6 On the Beach at Night Alone (2017) - Jan 19, 2018
"kamera hareketleri makyajsızlıktan ziyade acemilik hissi verse de başlarda, zaman içerisinde yönetmenin diğer işlerine benzer samimi bir gündeliği hissettiriyor. biçim olarak bu hissiyatı destekleyişi başarılı olsa da sinematografik olarak öne çıkan yanı geriye bıraktığı üç imaj: ikisi kumsalda, birisi köprüde. bu dahi aslında farklı bir boyutta hareket ettiğinin göstergesi oluyor. "
70 T6 A Teströl és Lélekröl (2017) - Jan 18, 2018
"evcil ve çarpıcı yönlerinin birbiri üzerine uzanışı bir yandan ilgi çekici bir bakış açısı ve deneyim yaratıyor ama diğer yandan ister istemez uyandırdığı bir rahatsızlık var. adeta içinde bulunduğu salınım hareketiyle naifliği ve sonucu hesaplanan utangaçlığı aynı anda gösteriyor ve ilgi çekici olduğu kadar sıradanlaştırıyor filmi. marling şarkısı tekil olarak da janr olarak da tam oturuyor, orası başka. "
75 T7 Columbus (2017) - Jan 16, 2018
"kogonada, çarpıcı çerçeveler yakalarken anlatıyı öncelikle görselde kuruyor. filmin temposu ve müziklerse buna destek çıktığı kadar, yapıların anlatıya parça edildiği görsel estetikle beraber huzur verici bir zamansallık yakalıyor. diyalogların fazla özensiz çınladığı anlar birkaç seferden fazlaya denk düşse de genel hissiyatı ve onun arkasındaki dengeyle çok iyi bir ilk film olarak beliriyor. "
40 T2 The Ballad of Lefty Brown (2017) - Jan 14, 2018
"bir western hayranının, janr motifleriyle beraber standart hikayelerden birine görece modern bir yorum getirişi temel olarak. kulağa komik gelecek kadar çiğ diyalog yazımı, yer yer fps düşüşü olan oyun misali işleyen bazı çekimler ve hikayeyi gereksizce sündüren sıkıcı anlatımıyla akılda kalacak bir şey bırakamıyor geriye. "
80 T8 Loveless (2017) - Jan 14, 2018
"toplumlar mı deliriyor, yoksa bireyler mi? veya normlar o kadar kayganlaştı ki gerek heyecan gerek başka şeyler için *yolunu bulmaya* çalışan karakterler mi aslında "aklı başında" olanlar? ve hiçbir şeyin değişmediği son neden rahatsız edici bir mutluluk veriyor? kayıp çocuk hikayesi ve biraz kör göze olan metaforlarıyla çok itici bir film olabilecekken zvyagintsev'in gözüyle harika bir işe dönüşüyor. "
25 T1 The Tribes of Palos Verdes (2017) - Jan 13, 2018
"casting tercihleri fazla rastgele. ana karakterin ağzından kitap dış ses olarak okunurken bir yandan öykündüğü sörfe dair jenerik görüntülerle beraber pembe dizi tadında bir aile dramasını yedirmeye çalışıyor film fakat insan dayanamıyor. "
65 T5 All These Sleepless Nights (2016) - Jan 13, 2018
"böylesi bir gelişigüzelliği izleyiciyi bu kadar az boğarak anlatmak takdire şayan. kente ve belli bir grup genç tipine dair iyi bir iş çıkartıyor, fakat karakterlere davranışsal veya sosyal bir yakınlık hissetmeyince filme bağlanmak da şahsen benim için zorlaşıyor. ama yapmaya çalıştığını görüp bunu beğeniyorum -ki karakterlerle iyice belirginleşen filmin kendi karakteri düşünülünce bana kendi sonunu sıkmadan getirtmiş olması dahi yeterli. "