Jason

jason
Flick Fan - 16 Film Ratings
Member Since: 01 Nov 2006
Location: New Zealand

more Recent Ratings

93 71% Pleasantville (1998) - Rated 14 Aug 2007
"great imagery and symbolism"
92 62% The Lord of the Rings: The Two Towers (2002) - Rated 14 Aug 2007
"not as novel as the first one"
95 84% The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) - Rated 14 Aug 2007
"well finished, brilliant final song"
79 9% House of Wax (2005) - Rated 14 Aug 2007
"gorefest but I can't look away..."
96 96% The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring (2001) - Rated 14 Aug 2007
"the long awaited movie does not disappoint"
95 84% Double Indemnity (1944) - Rated 14 Aug 2007
"Almost perfect"
95 84% Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001) - Rated 14 Aug 2007
"uplifting story for all ages"
80 15% The Transporter (2002) - Rated 14 Aug 2007
"Entertaining"
90 50% Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004) - Rated 14 Aug 2007
"great interaction between harry and lupin"
85 34% Angela's Ashes (1999) - Rated 14 Aug 2007
"Meaningful"