jdrenigan
Bio: A fan of Old Hollywood, Gothic horror, period pieces and fantasy.
Recent Ratings
Check out jdrenigan's...
92 87% | All About Eve (1950) - Rated 19 Dec 2015 |
93 90% | Rebecca (1940) - Rated 19 Dec 2015 |
93 90% | Gone with the Wind (1939) - Rated 19 Dec 2015 |
92 87% | A Star Is Born (1954) - Rated 19 Dec 2015 |
90 79% | The Sound of Music (1965) - Rated 19 Dec 2015 |
83 37% | Sleeping Beauty (1959) - Rated 19 Dec 2015 |
90 79% | The Wizard of Oz (1939) - Rated 19 Dec 2015 |
90 79% | Mary Poppins (1964) - Rated 19 Dec 2015 |
89 71% | Snow White and the Seven Dwarfs (1937) - Rated 19 Dec 2015 |
92 87% | West Side Story (1961) - Rated 19 Dec 2015 |