kbruder

kbruder
Film Freak - 808 Film Ratings
Member Since: 22 Aug 2015
Location: Petaling Jaya, Selangor, Malaysia
Bio: A professor of communication perennially interested in the way interaction shapes the human interior, I\'m also fascinated by the way film (and related media) provides narrative material in the ongoing composition of one\'s identity.

more Recent Ratings

65 5% Moana (2016) - Rated 31 Jan 2017
55 2% Hotel Transylvania 2 (2015) - Rated 17 Oct 2015
70 10% Goosebumps (2015) - Rated 17 Oct 2015
60 3% Maze Runner: The Scorch Trials (2015) - Rated 17 Oct 2015
85 56% Everest (2015) - Rated 17 Oct 2015
95 93% The Martian (2015) - Rated 17 Oct 2015
90 80% The Man from U.N.C.L.E. (2015) - Rated 01 Sep 2015
85 56% Clash of the Titans (2010) - Rated 31 Aug 2015
90 80% The Ten Commandments (1956) - Rated 31 Aug 2015
80 33% Grizzly Man (2005) - Rated 31 Aug 2015