what0ever

what0ever
Movie Buff - 160 Film Ratings
Member Since: 11 Mar 2018
Location: USA

more Recent Ratings

61 41% Parasite (2019) - Rated 04 Jul 2024
48 16% 2001: A Space Odyssey (1968) - Rated 29 Jun 2024
60 36% Key Largo (1948) - Rated 15 Jun 2024
64 47% The Bourne Ultimatum (2007) - Rated 02 Jun 2024
68 53% The Bourne Supremacy (2004) - Rated 02 Jun 2024
"Dialogue is still excellent. Bourne and other agents are a little more ridiculously super human and character decisions are stupider. More shaky cam, way too much. Not in the same league as Identity, but still fun and worth watching if you liked the first."
95 97% Dune: Part Two (2024) - Rated 17 Mar 2024
80 74% Arrival (2016) - Rated 17 Feb 2024
78 72% Dune (2021) - Rated 28 Jan 2024
50 18% Gran Torino (2008) - Rated 13 Jan 2024
52 21% The Banshees of Inisherin (2022) - Rated 08 Jan 2024