mo·ksha
Bio: (in Buddhism) a transcendent state in which there is neither suffering, desire, nor sense of self, and the subject is released from the effects of karma and the cycle of death and rebirth. It represents the final goal of Buddhism.
Recent Ratings
Check out mo·ksha's...
69 14% | Eighth Grade (2018) - Rated 27 Mar 2019 |
82 54% | BlacKkKlansman (2018) - Rated 25 Mar 2019 |
0 1% | Vice (2018) - Rated 23 Mar 2019 |
27 3% | Terminator Salvation (2009) - Rated 19 Mar 2019 |
83 58% | Creed (2015) - Rated 19 Mar 2019 |
74 28% | Bohemian Rhapsody (2018) - Rated 19 Mar 2019 |
74 28% | Terminator 3: Rise of the Machines (2003) - Rated 19 Mar 2019 |
86 76% | Terminator 2: Judgment Day (1991) - Rated 19 Mar 2019 |
83 58% | Star Trek Into Darkness (2013) - Rated 19 Mar 2019 |
72 22% | Man of Steel (2013) - Rated 19 Mar 2019 |